Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Розаліївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04363159) був реорганізований і увійшов до складу Узинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія сіл

Розаліївка - село, центр сільської Ради. Розташована за 37 км від Білої Церкви і за 22 км від залізничної станції Сухоліси. 

Площа населеного пункту – 470 га.

Кількість дворів – 355. Населення - 555 чоловік. 

День села – 19 серпня.

Розаліївській сільраді підпорядковані населені пункти Людвинівка, Степок.

«Року 1784 місця 17 липня особисто стоячи пан Пьотр Юновський, люстратор присяжний, власною рокую вивів на папері срібногрошовому слово Розаківка», - так вперше було документально зафіксовано факт існування населеного пункту. 

В 1793 році, коли Правобережна Україна стала частиною Росії, нинішня Розаліївка мала 19 дворів і 214 жителів. Належала вона маршалку дворянства Сквирського повіту пану Каєтану Проскурі з древнього православного, згодом окатоличеного українського роду Проскур-Сущанський. А саме ним були переселені на Білоцерківщину кріпаки з с. Корнин нинішньої Житомирської області. Герельдичні символи роду Проскур використані при створенні нинішньої геральдики Розаліївської сільської ради. 

В першій половині XIX ст.. Розаліївка була досить великим населеним пунктом, де в в 1846 році мешкав 881 житель. На карті доріг Васильківського повіту, яка датується 1842 роком, село стояло на торгово-поштовій дорозі, що йшла через Фастів,  Богуслав на південь України, і адміністративно підпорядковувалася Васильківському повіту і Шпендівській волості.

Багато уваги приділялось освіті селян. У 1923 році в школі навчалося 180 учнів. У 30-х роках у Розаліївці працювала хата читальна.  

Наприкінці липня 1941 року гітлерівські війська окупували село Розаліївку, а також село Людвинівку і хутір Степок.  

За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 140 жителів Розаліївки.

В Розаліївці на даний  час є - середня школа, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт.

Людвинівка – село, входить до складу Розаліївської сільської ради. Розташоване за 6 км від с. Розаліївка. Площа населеного пункту – 147 га. Кількість дворів – 155. Населення – 180 чол.

Однією з трагічних подій минулої війни було те, що в селі Людвинівка гітлерівці розстріляли 15 безневинних жителів. Ця каральна акція за допомогу партизанам відбулася 10 жовтня 1943 року.

Степок – село, входить до складу Розаліївської сільської ради. Розташоване за 11 км від с. Розаліївка. Площа населеного пункту – 30,4 га. Кількість дворів – 30. Населення – 15 чол.

На території кладовища с. Степок встановлено пам’ятний знак 10 воїнам, які загинули при визволенні села в період з 1 по 6 січня 1944 року. Їхні тіла було поховано у братській могилі на кладовищі с. Степок, а пізніше перезахоронено на територію школи села Людвинівка. Цими воїнами були бійці 136-ї стрілецької дивізії 27-ї армії капітан П.П. Косяк, лейтенант О.І. Іванов, ст.. сержант М.С. Сисуєв, рядові Д.М. Бабак, А.М. Жуков, К. Ахмедов, Г. Мухамедов, Т. Джура, П.П. Деркач, В.Н. Журба.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *